איך פותחים יין בלי פותחן- שלוש שיטות לפתיחת בקבוק יין ללא פותחן

הגעתם לפגישה עם בקבוק יין משובח שהכנתם מבעוד מועד וגיליתם לצערכם ששכחתם את הפותחן? אין דבר שיכול להיות יותר מתסכל מסיטואציה כזו. לא רבים יודעים אבל יש דרכים מיוחדות להבטיח פתיחת יינות ללא פותחן, דרכים שרק מקצוענים מכירים! במאמר זה יפורט כל מה שאתם צריכים לדעת על איך פותחים יין בלי פותחן.

הידעתם? עם כלי חד והרבה יצירתיות אפשר לפתוח כל בקבוק יין

שיטה א’:
אם שכחתם את הפותחן שלכם וברשותכם כלי חד כלשהו בבית כגון בורג, וו גדול, אולר או כלים דומים, תוכלו להשתמש בהם ולדמות את הפעולה שפותחן אמיתי היה עושה. השיטה פשוטה: צריך להבריג את קצה הכלי אל תוך השעם של הפקק עצמו, ולנסות לנעוץ אותו עד אמצע הפקק לפחות בתנועות עדינות וסבלניות. לאחר מכן, בעזרת פטיש תוכלו למשוך בעדינות את הפקק החוצה. מי צריך פותחן כשמכירים שיטה כל כך יצירתית?

שיטה ב’:
ניתן לפתוח את הפקק על ידי חימום איזור הפקק בעזרת מצית. מוציאים כמובן את הפלסטיק העוטף את הפקק לאחר מכן מטים טיפה את הבקבוק ומדליקים את המצית על איזור הפקק ומסובבים לאט לאט את הבקבוק כך שהלהבה תחמם את כל האיזור.
לאחר כמה שניות ניתן יהיה לראות שהפקק יתחיל לצאת. ממשיכים עד שיתאפשר לנו למשוך את הפקק.

שיטה ג’:
מכניסים את הבקבוק יין אל תוך עקב של נעל או לחלופין עוטפים את הבקבוק יין במגבת ומכים בעדינות על הקיר על תחתית הבקבוק. עד שהפקק יצוץ מעט, ואז נמשוך אותו ידנית.

פותחני יין

כך תיזהרו מנזק אפשרי ליין שלכם

אם תפתחו את היין בעזרת פותחן מאולתר בצורה לא זהירה אתם עלולים להזיק ליין שלכם. רצוי שלא תשתמשו בכלי מתכתי עם חלקים שעלולים להישאר ביין עצמו כמו ברגים או מסמרים. גם השימוש בסכין חדה עלול להיות מסוכן משום שהיא עלולה לפורר את השעם של הפקק כך שחלקיקים ממנו ינשרו אל תוך היין.

איזה יין מומלץ להביא לאירוע?

יחד עם פותחן שכדאי שתזכרו להביא לאירוע, חשוב להכיר יין מומלץ להביא לאירוע עצמו. באתר פופה טבקו תמצאו את כל המידע שאתם צריכים לגבי יינות מומלצים לאירועים שונים, מבצעי אלכוהול לארועים גדולים ורבי משתתפים, ואף משלוחי אלכוהול שיוכלו להגיע ממש אל פתח ביתכם.

הנה כמה שיטות נוספות לפתיחת בקבוק יין

לסיכום

יש מספר דרכים לפתוח יין בלי פותחן אם אירע מקרה ושכחתם אותו. כדאי להשתמש בכלי חד אך לא מתכתי או שעלול להתפרק בתוך הבקבוק. בנוסף, צריך להיזהר ולא לפורר את השעם פנימה אל תוך היין. קיימים מוצרי אלכוהול שונים המומלצים לאירועים שונים אך אין ספק שהכי חשוב, לצד הבקבוק שתביאו איתכם לאירוע כמתנה, לא לשכוח גם את הפותחן.

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

תגובות

גלילה למעלה

חברי פופה טבקו?

לרגל ההשקה נרשמים חינם ונהנים מ10%הנחה ומבצעים מטורפים!

התחברות
הרשמה

הרשמה דרך רשתות חבריות

או לחלופין

התחברות דרך רשתות חבריות

בחירה טובה! 😉

הידעת?

משלוח חינם ברכישה מעל 299 + קבלו קופון של 50ש''ח לקנייה הבאה ברכישה מעל 500 ❤️

היי!

עזרו לנו לשפר את השירות שלנו על ידי מענה על שאלון קצר

מה לדעתך ניתן לשפר באתר?

*שאלון זה הינו אנונימי